Жигульова Евеліна Олександрівна

ЖИГУЛЬОВА ЕВЕЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА,

завідувач кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання, кандидат біологічних наук, доцент,

лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки для молодих вчених, відмінник освіти України


Публікації в електронних журналах та платформах електронної літератури

Народилась 31 липня 1970 р. у м. Кам’янці-Подільському. Навчалась в Кам’янець-Подільській середній школі № 13, закінчила з відзнакою Кам’янець-Подільське медичне училище (1988 р.) за спеціальністю фельдшер-лаборант, з відзнакою біологічний факультет Київського університету ім. Т. Шевченка (1996 р.), після закінчення якого здобула кваліфікацію біолог-мікробіолог, викладач біології.

Трудову діяльність розпочала ще в період навчання в медичному училищі на посаді санітарки міської дитячої лікарні (1986-1988 рр.). Після закінчення середнього навчального закладу з 1988 р. по 1991 р. працювала лаборантом клінічної лабораторії Кам’янець-Подільської міської лікарні ім. Леніна.

У 1996-2000 рр. – навчалась в аспірантурі Науково-дослідного інституту експериментальної медицини РАМН (м. Санкт-Петербург, Росія). У травні 2000 року успішно захистила кандидатську дисертацію «Вплив штучного вигодовування та розподіл міді в організмі щурів із ембріональним типом метаболізму міді» в спеціалізованій вченій раді даного інституту на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук (спеціальність 03.00.04 – біохімія), а також здійснила у вересні 2001 року її нострифікацію в Інституті біохімії ім. А.В.Палладіна НАН України.

Викладацьку діяльність в Кам’янець-Подільський національний університет імені І.Огієнка  розпочала у вересні 1999 асистентом кафедри анатомії і фізіології людини та валеології (1999-2002 рр.).

В подальшому працювала на посаді старшого викладача кафедри анатомії і фізіології людини (2002-2005), доцента кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання та фізичної реабілітації (2003-2015).

У 2009 році Рішенням Атестаційної колегії МОНУ від 15.10.09 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання та фізичної реабілітації.

З 2015 – доцент кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання, а з червня 2019 року і по теперішній час – завідувач кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання.

У 2018-2019 рр. пройшла курс навчання та отримала Свідоцтво із вивчення польської та англійської мов рівня А1, А2 Лінгвістичного центру Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка.

Має досвід міжнародної співпраці, пройшла з 23.03.2018 р. по 28.06.2018 р. (180 годин) підвищення кваліфікації (науково-педагогічне стажування) в Університеті Гуманітарно-природничому ім. Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща), метою якого було вивчення в університеті науково-педагогічного досвіду з організації та проведення навчального процесу з підготовки фізичних терапевтів, ерготерапевтів та розробка теми «Фактори, що сприяють подовженню активного довголіття людини».

Взяла участь у Міжнародному семінарі-тренінгу «Nordic Walking» (2018 р.), успішно пройшовши сертифікаційний навчальний курс підготовки з скандинавської ходьби та отримала міжнародний сертифікат інструктора скандинавської ходьби.

Наукові інтереси доцента Жигульової Е.О. зосередженні на актуальних питаннях фізичної терапії, ерготерапії, підготовці кваліфікованих, конкурентоспроможних на ринку праці фахівців реабілітаційної сфери, які ефективно здійснюють взаємодію в професійному, корпоративному та громадському середовищах, мають лідерські здібності, готові до соціальної мобільності і користуються стійким попитом у роботодавців.

З метою підвищення професійного та наукового рівня взяла участь у:

  • Осінній школі в рамках Програми Європейського Союзу Еразмус+ «Innovative Rehabilitation Education – Introduction of new master degree programs in Ukraine 2018-2021» REHAB, м. Тернопіль, Тернопільський національний медичний університет імені І. Горбачевського (14-18 вересня 2020 р.);
  • IV Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Перспективи розвитку медичної та фізичної реабілітації», м. Тернопіль, Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського (17-18 вересня 2020 р.);
  • Всеукраїнській конференції з міжнародною участю «Інфекційний контроль. Від вакцинації до лікування», ГО «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини», м. Київ (02 жовтня 2020 р.);
  • ІІ Міжнародній науково-практичній конференції з ерготерапії «Перспективи розвитку ерготерапії в Україні», м. Київ (27-28 листопада 2020 р.);
  • Міжнародній науково-практичній конференції з природничих наук «Ideas and innovations in natural sciences», University of Life Sciences in Lublin, Lublin, Repablic of Poland (12-13 березня 2021 р.);
  • ІІ Міжнародній конференції «Health in the multidisciplinary discourse», м. Львів (14-16 квітня 2021 р.);
  • Науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні питання комплементарної/альтернативної медицини в оздоровчих практиках», м. Київ (16-17 квітня 2021 р.);
  • ХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Реалізація здорового способу життя – сучасні підходи», м. Дрогобич (20-21 травня 2021 р.);
  • Третій міжнародній науково-практичній конференції «Заннятєва перспектива на здоров’я у професійній підготовці та діяльності у ерготерапії», м. Київ(21-22 жовтня 2021 р.);
  • Науково-практичній конференції з міжнародною участю«Сучасні досягнення спортивної медицини, фізичної реабілітації, фізичного виховання та валеології- 2022», м. Одеса (6-7 жовтня 2022 р.);
  • ІІІ Науково-практичній онлайн-конференції з міжнародною участю «Сучасні аспекти фізичної терапії та ерготерапії: досягнення, проблеми, шляхи вирішення»,м. Запоріжжя (20-21 жовтня 2022 р.);
  • Міжнародній науковій інтернет-конференції «Формування здорового способу життя учнівської та студентської молоді засобами освіти»,м. Кам’янець-Подільський (27-28 жовтня 2022 р.);
  • ІІ Всеукраїнській інтернет-конференції «Місце і роль фізичної терапії у сучасній системі охорони здоров’я», м. Чернівці (16 лютого 2023 р.).

Науковий керівник колективної теми НДР кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання «Теоретичні та методичні засади оздоровлення організму та фізичної терапії різних груп населення» (державний реєстраційний номер 0120U103287).

Керує роботою студентської наукової проблемної групи «Медико-біологічні засади здоров’я».

Автор  і співавтор понад 100 друкованих праць.

Підготувала переможців та номінантів Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Фізичне виховання та спорт», секція «Фізична реабілітація» (Ремарович Я.В.,студентка 4 курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» стала переможцем ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі «Фізичне виховання та спорт», м. Суми, 2016 р.; Чесановська Ю.В., магістрант 1 року навчання, стипендіат Президента України, спеціальність 227 Фізична терапія, ерготерапія, Грамота в номінації «Актуальність наукового дослідження, м. Суми, 2017р.).

Член галузевої конкурсної комісії ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з фізичної терапії, ерготерапії (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, м. Чернівці, 2021 р.).

Здійснювала рецензування, керівництво конкурсними роботами з «Біології людини» учнів-членів МАН України, членство в журі обласного конкурсу МАН України, керівництво науковим стажуванням навчально-педагогічних працівників інших навчальних закладів.

Член Науково-дослідної лабораторії «Гендерні профілактично-оздоровчі технології фізичного виховання та реабілітації» (керівник Єдинак Г. А. – доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор).

Член Громадського об’єднання «Всеукраїнське об’єднання фізичних терапевтів».

Експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з акредитації освітніх програм за спеціальністю 227 Фізична терапія, ерготерапія та 091 Біологія.

Міжнародне підвищення кваліфікації:

  1. Підвищення кваліфікації (науково-педагогічне стажування): Університет Гуманістично-природничий імені Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща). Тема: «Фактори, що сприяють подовженню активного довголіття людини». Термін стажування з 23.03.2018 р. по 28.06.2018 р. (180 годин). Сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування – червень 2018 p. (в рамках угоди про співпрацю між КПНУ ім. Івана Огієнка та Університетом ім. Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща).
  2. Участь в Осінніх школах в рамках Програми Європейського Союзу Еразмус+ «Innovative Rehabilitation Education – Introduction of new master degree programs in Ukraine 2018-2021» REHAB (14 – 18 вересня 2020 року на базі Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України).
  3. Підвищення кваліфікації «Використання в сучасній онлайн освіті можливостей хмарних сервісів на прикладі платформ Google Meet, Google Classroom» (14.12.2020 – 21.11.2020 р.). Організатор міжнародного підвищення кваліфікації  Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku NaukowoTechnologicznego (Lublin, Polska) та International Educators and Scholars Foundation (IESF) (в рамках угоди про співпрацю між К-ПНУ ім. Івана Огієнка та IESF).
  4. Віртуальний локальний тренінг “Active Citizens” за програмою Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку (21-23 грудня 2020 року ) (в рамках угоди про співпрацю). (https://fr.kpnu.edu.ua/2021/01/11/active-citizens-prohrama-brytanskoi-rady-dlia-molodi/).
  5. Участь у проєкті соціальної дії  «UniSport» зa підтримки British Council в межах програми Active Citizens Ukraine (учасниця івент- релаксаційного тренінгу з PortDeBras, 05.2021 р., м. Кам’янець-Подільський).
  6. Підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність при підготовці бакалаврів в країнах Європейського союзу та України» ( 06.2022 – 27.06.2022 р.). Організатор міжнародного підвищення кваліфікації  Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku NaukowoTechnologicznego (Lublin, Polska) та International Educators and Scholars Foundation (IESF) (в рамках угоди про співпрацю між К-ПНУ ім. Івана Огієнка та IESF). Сертифікат ЕS№96321/2022 від 27 червня 2022 р.

 

З 2005 року виконує обов’язки голови профбюро факультету фізичної культури, є головою комісії з культурно-масової та спортивно-оздоровчої роботи профкому працівників Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

 

Має державні та відомчі нагороди:

  • Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2003),
  • Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки для молодих вчених (2004),
  • Почесна відзнака «За вагомий внесок у розвиток освіти та науки» у Кам’янець-Подільському державному університеті (2006),
  • Грамота Виконкому Кам’янець-Подільської міської ради (2007),
  • «Відмінник освіти» (2018 р.),
  • Почесна Грамота Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (2019 р.).

 

 


Публікації в електронних журналах та платформах електронної літератури