Співпраця з реабілітаційними закладами Хмельницької області

Комплексна реабілітація – важлива складова освітньої діяльності Солобковецького навчально-реабілітаційного центру  Хмельницької обласної ради (https://internat-sl.ucoz.com).

Солобковецький навчально-реабілітаційний центр  Хмельницької обласної ради це загальноосвітній навчальний заклад,  метою діяльності якого є реалізація права на освіту дітей з особливими освітніми потребами, зумовленими складними вадами розвитку, їх інтеграція в суспільство шляхом здійснення комплексних реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення здоров’я, здобуття освіти відповідного рівня, розвиток та корекцію порушень.

З метою вдосконалення підходів до фізичної реабілітації Центру було підписано угоду про співпрацю між кафедрою фізичної реабілітації та методико-біологічних основ фізичного виховання Кам’янець- Подільського національного університету імені Івана Огієнка. та Солобковецьким навчально-реабілітаційним центром  Хмельницької обласної ради. Представники керівництва Центру обговорили практичні аспекти  з  напрямів  підготовки фахових спеціалістів, а також, в рамках співпраці, намітили спільний план дій щодо вдосконалення  фізичної  реабілітації   здобувачів освіти Центру.

Директор Центру Гаман Алла Миколаївна детально ознайомила науково-педагогічних працівників кафедри Евеліну Жигульову, Вадима Зданюка та Руслана Бутова зі структурою, матеріально-технічною базою, кадровим забезпеченням центру, робота якого здійснюється з урахуванням особливостей психофізичного розвитку дітей.

Реабілітаційне відділення Центру включає: медичну реабілітацію, психолого-педагогічну, фізичну, соціально-побутову реабілітацію для надання реабілітаційних послуг згідно з індивідуальною програмою реабілітації дитини-інваліда, яка проживає в сім’ї, за станом здоров’я може відвідувати дошкільний чи загальноосвітній навчальний заклад або навчається за індивідуальною формою навчання.

Діяльність реабілітаційного відділення Центру спрямована на профілактику та реабілітацію основної патології та супутніх захворювань дитячого організму.

Реабілітація в Центрі носить комплексний характер і забезпечується психолого-педагогічними, соціально-побутовими, медичними (лікувально-відновлювальними, лікувально-профілактичними, реабілітаційними), фізичними заходами.

У Солобковецькому навчально-реабілітаційному центрі працює магістр фізичної терапії, ерготерапії Стецик Анна, одна з кращих випускниць кафедри фізичної реабілітації та методико-біологічних основ фізичного виховання Кам’янець- Подільського національного університету імені Івана Огієнка.