XХІ Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення спортивної медицини, фізичної реабілітації, фізичного виховання та валеології – 2022»

6-7 жовтня 2022 року (м. Одеса) науково-педагогічні працівники кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання, здобувачі вищої освіти та випускники факультету фізичної культури взяли участь у XХІ Науково-практичній конференції з міжнародною участю «Сучасні досягнення спортивної медицини, фізичної реабілітації, фізичного виховання та валеології – 2022», яка присвячена 90- річчю заснування кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і валеології Одеського національного медичного університету.

Основними напрямками роботи конференції були:
– основні питання розвитку спортивної медицини, фізичної реабілітації, фізичного виховання та валеології у сучасних умовах;
– базові стратегії фізичної та реабілітаційної медицини, перспективи інтеграції;
– організація надання послуг з реабілітації постраждалих під час бойових дій;
– психологічна реабілітація учасників бойових дій та цивільних, які постраждалі від військової агресії;
– трансформація освітнього процесу із фізичної та реабілітаційної медицини, фізичного виховання та спортивної медицини;
– профілактика та менеджмент травм у спорті;
– спортивна фармакологія, спортивне харчування, нутриціологічна підтримка фізичної активності людини;
– психологічний супровід тренувального процесу в спорті та фітнесі; сучасні фітнес-технології;
– лабораторна діагностика в спортивній медицині, фізичної реабілітації, контролі навантажень в спорті і фітнесі;
– складові здорового способу життя, раціональна фізична активність та харчування.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання представляли результати роботи студентських наукових проблемних груп. Так, з доповідями виступили Снігур Юлія, Болдіна Вікторія (науковий керівник – доцент Чаплінськицй Р.Б.). Кудряшова Анастасія (науковий керівник – кандидат наук Бутов Р.С.)

В рамках роботи студентської проблемної наукової групи «Медико- біологічні засади здоров’я» (науковий керівник – доцент Жигульова Е.О.) науковий пошук здобувачки вищої освіти другого магістерського рівня Катерини Хомовської на тему «Особливості харчування жінок- спортсменок» реалізовано у співпраці із випускницею спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія Коломієць Яною, провідним фахівцем з фізичної реабілітації Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут».

Інформацію надано завідувачем кафедри Евеліною ЖИГУЛЬОВОЮ